Calendar

To use the Calendar click on Agenda in the upper right corner… to get a differnet view of the calendar.

[MEC id=”423″]

1 Sun 2 Mon 3 Tue 4 Wed 5 Thu 6 Fri 7 Sat
All-day
ND Duals 12-3-19
ND Duals 12-3-19
Dec 3 all-day
Bowman County @ Harding County Carrington @ Hillsboro Central Cass @ Grafton Devils Lake, Grand Forks Central, Wahpeton @ Grand Forks Red River  Frazee, Minnewaska, West Fargo @ Long Prairie/Browerville Valley City @ Fargo North
SD Duals
SD Duals
Dec 3 all-day
Bennett County, Little Wound, Red Cloud @ Pine Ridge,  Beresford, Howard, Sioux Valley @ Parker, Douglas @ Sturgis, Faith, Newell @ Harding County, Sioux Falls Roosevelt @ West Central
ND Duals 12-5-19
ND Duals 12-5-19
Dec 5 all-day
Bismarck Legacy, Mandan @ Bismarck Century Bismarck Saint Mary’s, Minot @ Watford City Carrington @ Hillsboro Des Lacs-Burlington, Stanley @ Northern Lights Dickinson @ Williston Lisbon @ Oakes Napoleon @ Ellendale/Edgeley South Border @ Linton[...]
SD Duals 12-5-19
SD Duals 12-5-19
Dec 5 all-day
Belle Fourche @ Sturgis Beresford, Watertown @ Yankton Bon Homme @ Wagner http://www.dakotagrappler.com/sd-results-12-5-19/ Canton @ Adrian Milbank @ Madison Stanley County, Todd County  @ Lyman http://www.dakotagrappler.com/sd-results-12-5-19/
Custer Invite
Custer Invite
Dec 6 all-day
(Belle Fourche, Custer, Douglas, Harding County, Hill City, Hot Springs, Lead/Deadwood, Little Wound, McLaughlin, Rapid City Stevens, Red Cloud, Saint Thomas More, Spearfish)
Dan Unruh Wahpeton Invite
Dan Unruh Wahpeton Invite
Dec 6 all-day
Teams: (Barnesville, Border West, Breckenridge, Brookings, Fargo North, Frazee, Grand Forks Central, Kindred, Lisbon, Ottertail County Central, Sisseton, Wahpeton, West Fargo Sheyenne)
Mandan Lions
Mandan Lions
Dec 6 all-day
Teams: (Bismarck, Bismarck Century, Bismarck Legacy, Bismarck Saint Mary’s, Hettinger, Killdeer, Mandan, Moorhead, Pierre, Rapid City Stevens, Sturgis, Turtle Mountain, West Fargo)
ND Duals 12-6-19
ND Duals 12-6-19
Dec 6 all-day
Grand Forks Red River, Valley City @ Jamestown Moorhead @ Fargo Davies New Salem-Altmont @ Napoleon
Sidney Invitational
Sidney Invitational
Dec 6 all-day
Teams: (Bowman County, Dickinson,  Minot, Rapid City Central, Sidney, Williston)
Velva Inviational
Velva Inviational
Dec 6 all-day
Teams: (Alexander, Beulah/Hazen, Bishop Ryan, Carrington, Grenora, Harvey, Kenmare, Larimore, Mayville-Portland, Northern Lights, Rugby, Stanley, Velva, Williams County )
Custer Invite
Custer Invite
Dec 7 all-day
(Belle Fourche, Custer, Douglas, Harding County, Hill City, Hot Springs, Lead/Deadwood, Little Wound, McLaughlin, Rapid City Stevens, Red Cloud, Saint Thomas More, Spearfish)
Dan Unruh Wahpeton Invite
Dan Unruh Wahpeton Invite
Dec 7 all-day
Teams: (Barnesville, Border West, Breckenridge, Brookings, Fargo North, Frazee, Grand Forks Central, Kindred, Lisbon, Ottertail County Central, Sisseton, Wahpeton, West Fargo Sheyenne)
Mandan Lions
Mandan Lions
Dec 7 all-day
Teams: (Bismarck, Bismarck Century, Bismarck Legacy, Bismarck Saint Mary’s, Hettinger, Killdeer, Mandan, Moorhead, Pierre, Rapid City Stevens, Sturgis, Turtle Mountain, West Fargo)
Sidney Invitational
Sidney Invitational
Dec 7 all-day
Teams: (Bowman County, Dickinson,  Minot, Rapid City Central, Sidney, Williston)
Velva Inviational
Velva Inviational
Dec 7 all-day
Teams: (Alexander, Beulah/Hazen, Bishop Ryan, Carrington, Grenora, Harvey, Kenmare, Larimore, Mayville-Portland, Northern Lights, Rugby, Stanley, Velva, Williams County )
Clark Willow Lake Invite
Clark Willow Lake Invite
Dec 7 all-day
(Britton-Hecla, Canton, Clark/Willow Lake, Faulkton, Groton, Hamlin, Kingsbury County, Webster)
Del Rapids Invite
Del Rapids Invite
Dec 7 all-day
(Adrian, Beresford, Bon Homme, Dakota Valley, Dell Rapids, Parker, Tri-Valley. McCook Central)
Flandreau Invite
Flandreau Invite
Dec 7 all-day
(Deuel, Elk Point-Jefferson, Flandreau, Garretson, Howard, Luverne, Madison, Sioux Valley, Viborg-Hurley)
Hillsboro Invite
Hillsboro Invite
Dec 7 all-day
Teams: (Central Cass, Crookston, Dilworth-Glyndon-Felton, Grafton, Hillsboro, LaMoure, Mahnomen/Waubun, New York Mills, Pembina County North, United Clay Becker)
Jamestown Invite
Jamestown Invite
Dec 7 all-day
Teams: (Des Lacs-Burlington, Devils Lake, Fargo Davies, Fargo South, Grand Forks Central, Grand Forks Red River, Jamestown, Valley City, Bismarck Century JV)
Kimball White Lake Invite
Kimball White Lake Invite
Dec 7 all-day
(Andes Central, Ipswich, Kimball/White Lake, Marion-Freeman, Miller, Mount Vernon/Plankinton, Parkston, Phillip, Redfield, Sunshine Bible Academy, Wagner, Warner/Northwestern, Wessington Springs/Woonsocket Winner)
Napoleon Early Bird
Napoleon Early Bird
Dec 7 all-day
Teams: (Ellendale/Edgeley, Hettinger JV, Killdeer, Linton, Napoleon, New Salem-Altmont, South Border, Standing Rock)
Rider Invite SFR
Rider Invite SFR
Dec 7 all-day
Brandon Valley, Canton, Lennox, Sioux Falls Lincoln, Sioux Falls O`Gorman, Sioux Falls Roosevelt, Sioux Falls Washington, Tea Area, Vermillion, West Central,
Stanley Co Invite
Stanley Co Invite
Dec 7 all-day
(Bennett County, Burke/Gregory, Cheyenne-Eagle Butte, Faith, Ipswich, Lemmon, Lower Brule, Lyman, Mobridge, Newell, Potter County, Spearfish, Stanley County, Sully Buttes, Todd County)
Watertown Duals
Watertown Duals
Dec 7 all-day
(Aberdeen, Harrisburg, Huron, Milbank, Mitchell, Watertown, Yankton)
12:00 am
1:00 am
2:00 am
3:00 am
4:00 am
5:00 am
6:00 am
7:00 am
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
7:00 pm
8:00 pm
9:00 pm
10:00 pm
11:00 pm
6:00 pm Mitchell, Todd County @ Chamberlain
Mitchell, Todd County @ Chamberlain
Dec 6 @ 6:00 pm – 9:30 pm
Mitchell, Todd County @ Chamberlain

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.